Keza

On-line centrum rezervačních systémů

Nápověda rezervačního systému KezaKEZA NÁPOVĚDA

KEZA online centrum rezervačních systémů je webová služba, která je umístěna na Internetu a poskytuje rezervační kapacity pro široké spektrum komerčních činností formou pronájmu služby. Pronajímatel – poskytovatel služby si pronajme webovou službu na různé časové úseky např.: na měsíc, půlrok, rok,… které budou vydefinovány v „Obchodní smlouvě“. Zákazník je jakýkoliv uživatel Internetu, který si zde bude rezervovat čas a místo např. v soláriu, na masáže, do pneuservisu...


ÚVOD

Webová služba KEZA online centrum rezervačních systémů je umístěna na Internetu a díky tomu je snadno dostupná komukoliv na celém světě. Služba je primárně určena pro rezervaci kapacity nabízené komerční služby jako např.: masáže, kadeřnictví, různá sportoviště, sauny, ubytování, … Sekundárně je možné službu využívat i k reklamním účelům pro propagaci zboží a služeb.

V rámci webové služby KEZA online centrum rezervačních systémů rozeznáváme dva typy uživatelů:

  • poskytovatel služby (např.: masér, kadeřník, majitel sportoviště, poskytovatel ubytování,… )
  • zákazník (osoba, která si chce zboží, nabízenou službu zarezervovat a dále využít)

Poskytovatel služby na svém pronajatém rezervačním kalendáři může nabízet:

  • stručné představení své firmy (živnosti) včetně své fotografie (loga) a dalších fotografií zboží a služeb
  • samotný rezervační kalendář své nabízené služby s možností online objednávky služby na konkrétní den a čas
  • základní kontaktní údaje o své firmě (živnosti)
  • reklamu vztahující se k jeho službě

Zákazník může využívat všech nabízených rezervačních služeb a zboží od poskytovatelů kteří si pronajímají naši webovou službu.


FUNKCIONALITA

ZÁKAZNÍK

Může prohlížet všechny přístupné stránky poskytovatelů a tedy vidí jejich kontakty, služby, pracovní dobu a obsazenost. Zarezervovat si službu může i neregistrovaný zákazník, musí však vyplnit údaje k identifikaci a doručení potvrzení rezervace. REGISTROVANÝ ZÁKAZNÍK má některé funkce navíc, které se budou v budoucnu rozšiřovat.

1. HLEDAT POSKYTOVATELEna této stránce si můžete podle zvolených kritérií a zapsaní libovolného množství znaků najít požadovanou službu. V dolní části stránky je možné prohledat zvolenou oblast na mapě. 

ZVOLENÝ POSKYTOVATEL - stručný přehled nejdůležitějších údajů. Při kliknutí na srdce si registrovaný zákazník přidá (odebere) zvoleného poskytovatele mezi oblíbené pro rychlejší přechod na jeho stránku. Po kliknutí na ZOBRAZIT DETAIL se přesunete na stránku zvoleného poskytovatele. V POZNÁMKA PROVOZOVNY poskytovatel úpozorňuje na důležitá sdělení týkající se provozovny. KALENDÁŘ se vztahuje vždy k zelené provozovně na prvním místě. Po kliknutí na další provozovny (kalendáře) se vždy přesunou na první pozici se zeleným podkladem. Další provozovny (kalendáře) mohou patřit pod jednoho provozovatele, ale také nemusí a jsou pouze v "přátelském (reklamním)" postavení jednotlivých poskytovatelů. Po vybraní vhodného termínu v kalendáři a kliknutí se otevře formulář s výběrem služby. Po vyplnění a odeslání (VLOŽIT OBJEDNÁVKU) vám bude zaslán email s potvrzením. Den před objednanou službou vám opět přijde email aby vám připomněl vámi objednanou službu. Malý kalendář vlevo slouží k přehledu a rychlejšímu přesunu na zvolený termín. Pod kalendářem jsou další informace o provozovně (popis, kontaktní údaje, pracovní doba, foto, mapa...).

2. DOMŮ – stručně popisuje co služba umí a jaký má přínos pro zákazníky i poskytovatele. Lze se zde zaregisrovat jako zákazník i jako poskytovatel nebo vyhledat službu.

3. KONTAKTY – máte-li potřebu nám cokoliv sdělit napište prosím pomocí formuláře  nebo použíte email.

4. CENÍKzde jsou ceny poskytnutých služeb.

4. NÁPOVĚDA – zde se nachází stručná nápověda k rezervačnímu systému KEZA.

5. PŘIHLÁSIT SE - použíjte email a vámi zvolené heslo, případně po kliknutí na  "ZAPOMĚLI JSTE HESLO?" vyplníte email a spustíte proces obnovy.

PŘIHLÁŠENÝ POSKYTOVATEL

Horní menu je shodné. Po přihlášení poskytovatele se pozadí změní ze zeleného na fialové a zobrazí se vlevo další menu.

NASTAVENÍ FIRMY

1. SEZNAM PROVOZOVEN v centrální čáasti se vypíše seznam vašich provozoven. Přepnout do jednotlivých provozoven je po kliknutí na ikonu "Přepnout" 

2. ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ - fakturační údaje vaší společnosti

3. PŘIDAT NOVOU PROVOZOVNU -  zde můžete vytvořit vaši novou provozovnu až do objednaného množství provozoven.

4. PŘIDAT NOVÉHO UŽIVATELE - přidávání obsluhujících uživatelů pro firmu i jednotlivé provozovny.

5. UŽIVATELÉ FIRMY - spravovaní uživatelů firmy a jednotlivých provozoven.

MOJE NASTAVENÍ - je shodné s přihlášeným registrovanným zákazníkem. Poskytovatel se po přechodu mimo svoji provozovnu stává běžným přihlášeným registrovaným zákezníkem.

1. ZMĚNA OSOBNÍCH ÚDAJŮ - změna svých osobních údajů a hesla

2. MOJE OBJEDNÁVKY - přehled a spravování mých objednávek

3. OBLÍBENÍ POSKYTOVATELÉ - správa mých oblíbených poskytovatelů a rychlí přechod na jejich stránky. Přídání oblíbeného poskytovatele lze kliknutím na srdce na stránce "HLEDAT POSKYTOVATELE" 

ZPRÁVY OD KEZY

Zprávy od KEZY zprávy a sdělení zasílané od provozovatelů KEZA.

 PROVOZOVNA

Po kliknutí na ikonu "Přepnout"  v administraci firmy se dostaneme do administrace provozovny. Horní menu je opět shodné. Na levé strně se zobrazí nové menu pro provozovnu.

 Červeně podbarvené "VYSTOUPIT Z ADMINISTR. PROVOZOVNY" slouží k přechodu do administrace firmy a spravování jednotlivých provozoven.

KALENDÁŘ

1. NÁSTĚNKA - slouží k zobrazení jednotlivých objednávek na dnešní den a dále k vyhledávání podle zadaných parametrů.

2. VŠECHNY OBJEDNÁVKY - slouží k zobrazení všech objednávek  a dále k vyhledávání podle zadaných parametrů.

3. ZOBRAZIT KALENDÁŘ - 

4. KARTA ZÁKAZNÍKAzakládání nového zákazníka, vyhledání a editace zákazníka. Detail zákazníka zobrazí počet objdenávek, data návštěvnosti, cenu, provedené a objednané služby a také poznámku, kterou si poskytovatel může zaznamenat

NASTAVENÍ PROVOZOVNY

1. NASTAVENÍ KALENDÁŘŮ - v centrální části seznam kalendářů s možností úpravy volby typu kalendáře, skupiny služeb (ceníku), časového rastru a počtu zobrazených dnů

2. ODKAZY NA EXTERNÍ PROVOZOVNY - možnost přidání externí provozovny (provozovna firmy na jiné adrese, nebo spřátelená provozovna) 

3. NASTAVENÍ PROVOZOVNY - úprava provozovny podle horního menu v centrální části

  • Základní údaje -zadání a úprava informací o provozovně (popis-Něco o vás, kontaktní údaje, poznámka pro zákazníky, zpráva do emailu, foto, mapa...).
  • Pracovní doba - úrava pracovní doby
  • Uzamčení provozovny - krátkodobé zavření provozovny (dovolená, nemoc...)
  • Restrikce objednávek - možnost objednat nejpozději x minut předem a možnost stornovat nejpozději x minut do začátku rezervace

4. SEZNAM NAŠICH SLUŽEB - zadání jednotlivých položek do vybraného ceníku služeb. Vždy je třeba vybrat ceník. 

5. SKUPINY SLUŽEB - zadání jednotlivých ceníků

MOJE NASTAVENÍ - shodné 

ZPRÁVY OD KEZYzprávy a sdělení zasílané od provozovatelů KEZA.

 KEZA NÁPOVĚDA NA YOUTUBE

Rezervace služby

Objednávka havajské masáže

Zrušení objednávky havajské masáže

Další instruktážní videa neleznete na YOUTUBE.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace